Anasayfa / Ordu Haber / Başkan Enver Yılmaz: ‘Şehitlerimiz ulusumuzun gönlünde yaşamaya devam edecektir’
enver yılmaz

Başkan Enver Yılmaz: ‘Şehitlerimiz ulusumuzun gönlünde yaşamaya devam edecektir’

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar ulusumuzun gönlünde yaşamaya devam edecektir” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi:
Milletlerin kendi tarihinde yaşadığı, yok ile var olmak arasında dönüm noktası diyebileceğimiz zamanları vardır. Tarihimizin dönüm noktalarından olan Çanakkale Destanımız, bir ırkın ve kabilenin ya da bir milletin savaşı değil, tüm İslam âleminin var olma mücadelesi, İslam dininin yüksek hakikatleri ve yüce değerlerinin insanlıkla buluşmasına engel olmak isteyen bir zihniyete karşı duruşun ifadesidir.
Dinimizde en yüce mertebelerden olan şehitlik için Kur’ an-ı Kerim’de Yüce Rabbimiz, “Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz. Bilakis onlar diridirler fakat siz anlayamazsınız” buyurarak bu makamın ne kadar yüksek olduğunu açıkça beyan etmektedir.

‘Vatanımıza göz diken şer odakları bertaraf edilecektir’

 Şehitlerimizin vatan ve millet uğruna yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük ve kutsaldır. Vatan topraklarımızı korumak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar ulusumuzun gönlünde yaşamaya devam edecektir. Son yıllarda terör odaklarına karşı verilen kararlı mücadelede sağlanan başarılar, güvenlik güçlerimizdeki vatan aşkı ve şehitlik bilincinin en somut göstergesidir. Nasıl 102 yıl önce ecdadımız, iman gücüyle bu toprakları düşmanlardan temizlemiş ise bugün de Allah’ın izniyle aynı güç ve kararlılıkla vatanımıza göz diken şer odakları bertaraf edilecektir.

‘Tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum’

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü vesilesiyle Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda sergiledikleri kahramanlık ve fedakârlıklarla bizlere bu vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bağımsızlığımızı ve güvenliğimizi korumak için canlarını feda eden kahramanlarımızı; ülkemizin birlik ve bütünlüğü için terörle mücadelede ederken şehitlik ve gazilik makamına erişen tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Hakkında orduhaber52

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super