Anasayfa / Ordu Haber / Ordu Valisi Balkanlıoğlu: ‘Allah bu acıyı bir daha yaşatmasın’

Ordu Valisi Balkanlıoğlu: ‘Allah bu acıyı bir daha yaşatmasın’

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Ordu’da bulunan şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Ordu Valiliği tarafından TESK Otel’de şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen yemeğe, Vali irfan Balkanlıoğlu, eşi Esma Balkanlıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, İl Emniyet Müdür Vekili Orhan Memiş, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Hasan Kaplan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, , Polis Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Şenel Şahin, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Vali Balkanlıoğlu eşi Esma Balkanlıoğlu ile birlikte masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri ve gazileri ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

‘Gelecek nesillerin, hangi bedeller ödendiğini bilsin istiyoruz’

18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Gelecek nesiller bu memleketin nasıl kurtarıldığını, nelere mal olduğunu, hangi bedeller ödendiğini bilsinler istiyoruz. Şehit yakınları ile gazi yakınlarımıza bu memleketin her ferdinin sahip çıkması gerekir. Özellikle kamu görevlisi olarak bizlerin daha çok sahip çıkması lazım. Bu vesileyle de anma programlarına önem veriyoruz” diye konuştu.

‘Allah bu acıyı bir daha yaşatmasın’

Konuşmasında dedesinin de şehit olduğunu anlatan Vali Balkanlıoğlu, “Her vilayetten şehitlerimiz var. Ordu’da çok sayıda şehit veren illerin başında geliyor. Allah bu acıyı bir daha yaşatmasın, çocuklarını yetim bırakmasın. Anne ve babaları acılara gark etmesin. Memleketimize, güzel yurdumuza saldırmak, bizi zor durumda bırakmak isteyen, güzel vatan toprağımızı elimizden almak isteyen birçok hainler var. Milletçe uyanık, birlik, beraberliğimizi muhafaza etmemiz gerekiyor” dedi.

‘Onlara çok şey borçluyuz’

“Şehitlerimizin kanıyla yoğrulan bu memlekete sahip çıkmamız lazım” diyen Vali Balkanlıoğlu, “Bayrağımız bugün dalgalanıyorsa, şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde dalgalanıyor. Hepimiz kardeşiz. Vatan için birbirimizi kucaklamak, sahip çıkmak durumundayız. Bu şehitlerimizin, gazilerimizin hatrına bunu yapmamız lazım. Onlara çok şey borçluyuz. Allah şehitlerimizin şefaatine cümlemizi nail eylesin” şeklinde konuştu.

Hakkında orduhaber52

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super